Flexpol Cup 2012 - Kursy żeglarstwa, szkolenie żeglarskie, rejsy - Płock, Włocławek

Przejdź do treści
Piątek 20 lipca 2012 roku godzina osiemnasta z minutami - na teren ośrodka ArtDom w Nowym Duninowie wjeżdża komisja sędziowska - regaty nieoficjalnie się rozpoczynają. Jeszcze kilka czynności organizacyjnych i wszystko jest gotowe do PIERWSZYCH REGAT FLEXPOL CUP. Pełna mobilizacja sił i środków klubowych oraz wspaniała praca sztabu organizacyjnego prowadzonego przez Witka Reszkowskiego z minuty na minutę daje efekty. Zjeżdżają się kolejne załogi, a na terenie ośrodka zaczyna robić się gwarnie. W piątek pięć załóg w sobotę kolejne cztery, ostatecznie siedem łodzi w dywizji Cruiser i dwie w Proto.
W sobotę od rana przychodzi czas na oficjalne otwarcie regat. Krótkie powitanie przez Komandora Klubu i Prezesa firmy FLEXPOL oraz odprawa sterników i ruszają na wodę. Warunki pogodowe - wymarzone, stabilny lekko rosnący w siłę wiatr i regularna fala.
Plan regat to sześć wyścigów w sobotę i trzy w niedzielę, jak się okazuje dzięki takiej pogodzie zrealizowany w stu procentach. Trasa rozstawiona vis-a-vis ośrodka ArtDom pozwala wszystkim gościom i sympatykom regat na bieżąco obserwować zmagania zawodników, wzbudzając niejednokrotnie gorące emocje. Po zakończeniu pierwszego dnia zmagań w teamie FLEXPOL euforia – pierwsze miejsce w swojej klasie. Wieczorem część rozrywkowa, czas na wyminę spostrzeżeń i uwag oraz regenerację przed kolejnym dniem.
W sztabie organizacyjnym przez cały dzień pełna mobilizacja i szybka reakcja na potrzeby chwili, począwszy od pieczenia ciasta dla komisji sędziowskiej, kończąc na naprawie steru
u jednej załóg. Od rana kolejne trzy wyścigi, pogoda nadal dopisuje, walka o każde miejsce, godzina trzynasta koniec wyścigów. Ostatecznie załoga FLEXPOL SAILING TEAM plasuje się na drugim miejscu w swojej klasie rozgrywając najlepsze regaty w swojej karierze.
Nie sposób nie wspomnieć o nieocenionej roli głównego sponsora firmy FLEXPOL dzięki któremu możliwe było sfinansowanie tej imprezy oraz firmom KORALIK I CAMO wspomagającym niektóre zakupy.
Pragniemy podziękować także wszystkim uczestnikom za stworzenie wspaniałego widowiska sportowego rozegranego w atmosferze fair-play oraz szczególnie załodze OILER RACING POL 125 za nieoceniony wkład w rozpropagowanie naszej imprezy.                                            
©  2024 HALS     klub.hals@gmail.com
hals.org.pl - rejs szkoleniowy, indywidualne szkolenie żeglarskie, rejsy  żeglarskie, weekendowe rejsy żeglarskie, kurs żeglarski, weekendowy kurs  żeglarski, kurs na sternika motorowodnego i kurs motorowodny
Wróć do spisu treści