Szkółka żeglarska HALS 1 - Kursy żeglarstwa, szkolenie żeglarskie, rejsy - Płock, Włocławek

Przejdź do treści
Szkółka HALS to projekt Klubu Żeglarskiego HALS realizujący cykl zajęć pozalekcyjnych skierowanych do uczniów klas I-III szkół podstawowych z terenu naszego regionu. Zajęcia ukierunkowane są na poznawanie alternatywnych form spędzania wolnego czasu, opartych na atrakcyjności i wysokich walorach poznawczych żeglarstwa. Projekt realizowany jest w oparciu o zasoby sprzętowe i osobowe Klubu oraz współfinansowany przez sponsorów i władze samorządowe.
Żeglarstwo wzmacnia pod względem fizycznym i duchowym, wpływa pozytywnie na emocje, a także uczy odpowiedzialności. Praca w grupie formalnej umacnia solidarność i kształtuje osobowość, są to ogromne korzyści wychowawcze. Te wlaśnie cechy dzieki naszemu projektowi chcemy zaszczepić młodym ludziom. Dać im szansę obcowania z naturą oraz poznawania zasad poszanowania jej praw.
Szkołki żeglarskie w skali naszego kraju to dość popularna forma pracy z dziećmi. Niestety najczęściej spotykana na wybrzeżu, mazurach i dużych ośrodkach miejskich. Inicjatywa Klubu ma na celu wyrównanie tych szans i umożliwienie dzieciom z naszego regionu poznanie tej pięknej dyscypliny sportu. Projekt ten to pierwsza w histori naszego miasta zorganizowana forma nauki żeglarstwa dla najmłodszych jego adeptów – dzieci już w wieku od kilku lat.
W pierwszym etapie zajęcia obejmują przygotowanie teoretyczne i sprawnościowe realizowane na sali gimnastycznej i basenie.W drugim etapie dzieci zapoznają się ze sprzętem, przygotowują go do pływania a następnie odbywają się pierwsze próby praktycznego zastosowania zdobytej wiedzy. Etap ten realizowany jest na przystani klubu i na jednym z małych spokojnych jeziorek na terenie naszego miasta np. Bratoszewie, a także na basenie.Zasadniczym etapem projektu jest praktyczna nauka żeglowania połączona z poznawaniem etyki i etykiety żeglarskiej. Zajęcia te realizowane są już na dużych zbiornikach wodnych takie jak Jezioro Białe lub Zalew Włocławski.

Wszystkie zajęcia prowadzone są prze wykwalifikowanych instruktorów i trenerów żeglarstwa z zabezpieczeniem profesjonalną łodzią ratowniczą.


FOTOGALERIA
©  2024 HALS     klub.hals@gmail.com
hals.org.pl - rejs szkoleniowy, indywidualne szkolenie żeglarskie, rejsy  żeglarskie, weekendowe rejsy żeglarskie, kurs żeglarski, weekendowy kurs  żeglarski, kurs na sternika motorowodnego i kurs motorowodny
Wróć do spisu treści