Tuż za podium - Kursy żeglarstwa, szkolenie żeglarskie, rejsy - Płock, Włocławek

Przejdź do treści
TUŻ ZA PODIUM MISTRZOSTW ŚWIATA MICRO 2013
W dniach 20-28 lipca 2013 roku w Gdyni w ramach największej imprezy żeglarskiej w Polsce pod nazwą „Volvo Gdynia Sailing Days” odbyły się 37 Mistrzostwa Świata w Klasie Micro.
Dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta Płocka nasza załoga miała możliwość udziału w tych prestiżowych regatach. W sobotę 20 lipca Gdynia przywitała nas piękną, słoneczną pogodą i mieliśmy przed sobą dwa dni pomiarów jachtów. Komisja sędziowska miała za zadanie zmierzenie i zważenie każdej z jednostek. Załoga naszego jachtu niestety musiała poczekać w kolejce i finalnie zostaliśmy sprawdzeni następnego dnia. To był moment gdzie mogliśmy powiedzieć że załoga jachtu POL-95 „PŁOCK NA FALI” w składzie Witold Reszkowski, Justyna Wójcik, Mikołaj Chodubski została oficjalnym uczestnikiem tegorocznych Mistrzostw Świata w Klasie Micro. Poniedziałek 22 lipca przywitał nas zupełnie inną pogodą, temperatura opadła, wiatr wiał bardzo silny do 6 w Skali Beauforta. A to był pierwszy dzień naszych zmagań na wodzie. Do soboty 27 lipca w sumie odbyło się 9 wyścigów i ostatecznie nasza załoga zajęła czwarte miejsce w dywizji Micro Cruiser. Dzięki wsparciu finansowemu Miasta Płocka udało się nam w znakomity sposób połączyć udział w regatach o najwyższej randze z doskonałą promocją miasta oraz prowadzonego projektu „Płock Na Fali”. Wynik nie jest dla nas zadowalający ponieważ broniliśmy srebrnego medalu z poprzedniego roku. Nie mniej jednak jesteśmy szczęśliwi z osiągnięcia czwartego miejsca na prawie dwadzieścia jachtów startujących w naszej podklasie. W przyszłym roku będziemy starać się wywalczyć lepszy wynik.
©  2024 HALS     klub.hals@gmail.com
hals.org.pl - rejs szkoleniowy, indywidualne szkolenie żeglarskie, rejsy  żeglarskie, weekendowe rejsy żeglarskie, kurs żeglarski, weekendowy kurs  żeglarski, kurs na sternika motorowodnego i kurs motorowodny
Wróć do spisu treści