Relacje z życia Klubu - Kursy żeglarstwa, szkolenie żeglarskie, rejsy - Płock, Włocławek

Przejdź do treści
Za naszymi reprezentantami kolejna - już trzecia runda regat I POLSKIEJ  LIGI ŻEGLARSKIEJ. Osiemnaście drużyn rywalizowało ze sobą w miniony weekend 7-8 sierpnia w Szczecinie na wodach jeziora Małe Dąbie. Polska Liga Żeglarska to projekt oparty o sport na wysokim poziomie. Jego uczestnikami są czołowe polskie kluby żeglarskie walczące o tytuł Klubowego Mistrza Polski.


W sobotę 3.10.2020 gostynińscy żeglarze podsumowali i symbolicznie zamknęli tegoroczny sezon żeglarski. W ramach imprezy odbyło się oficjalne zakończenie realizowanych przez Klub Żeglarski HALS projektów.

W miesiącu wrześniu na przystani klubu realizowany był projekt popularyzujący żeglarstwo jako alternatywę względem tradycyjnych dziedzin turystyki, na obszarze naszego regionu. Projekt pod nazwą MŁODZI AKTYWNI realizowany był przy wsparciu finansowym Marszałka Województwa Mazowieckiego, obejmując popularyzację swych idei wśród dzieci i młodzieży z organizacji pozarządowych pogranicza powiatów Płockiego i Gostynińskiego.

50 Regaty o Puchar Wrzosu
W miniony weekend gostynińscy żeglarze z reprezentacji regatowej Klubu Żeglarskiego HALS w liczbie 15 osób, brali udział w trzech imprezach sportowych. Jedną z nich były najstarsze regaty żeglarskie w Polsce rozegrane bez przerwy w Płocku pod nazwą „50 Regaty o Puchar Wrzosu”. Grupa seniorów z klas T - jachtów kabinowych także wzięła w nich udział, reprezentując klub, wśród ponad 100 innych zawodników z naszego okręgu żeglarskiego.
Piękna żeglarska pogoda obfitująca w słońce i wiatr, wszystkie imprezy uczyniła areną zaciętych zmagań zawodników oraz wspaniałym widowiskiem sportowym, co niezbicie obrazują poniższe fotografie

W weekend w dniach 3 - 6 września 2020 r. gostynińscy żeglarze z reprezentacji regatowej Klubu Żeglarskiego HALS w liczbie 15 osób, brali udział w kolejnej imprezie sportowej. Seniorzy z naszego klubu brali udział w regatach rozgrywanych w ramach I Polskiej Ligi Żeglarskiej rozgrywanych w Szczecinie na jeziorze Dąbie.

W miniony weekend w dniach 4 - 6 września 2020 r. gostynińscy żeglarze z reprezentacji regatowej Klubu Żeglarskiego HALS w liczbie 15 osób, brali udział w trzech imprezach sportowych. Przedstawiciele najmłodszych sportowców z klasy Optimist startowali w ogólnopolskich regatach o Puchar Miasta Żnina.
W dniach  28-30 sierpnia odbyły się trzydniowe regaty Wisła Sailing Days 2020 w Nowym Duninowie, które są już wieloletnią tradycją. Burmistrz Miasta Gostynina Paweł Kalinowski oraz Wójt Gminy Nowy Duninów Mirosław Krysiak objęli patronatem tegoroczne żeglarskie zmagania no wodach rzeki Wisły.

Po długim oczekiwaniu i nieśmiałych próbach otwarcia tegorocznego sezonu żeglarskiego GOSTYNINSCY ŻEGLARZE w końcu ruszyli na wodę. Dzięki wsparciu finansowym BURMISTRZA MIASTA od połowy lipca ruszył intensywny dwutygodniowy trening uwieńczony udziałem w pierwszych regatach.


W  dniu 7 września 2019 r. w Płocku na Wiśle rozegrano 49 Regaty o Puchar  Wrzosu. Zawody te to najdłużej, nieprzerwanie organizowane regaty w  Polsce. Reprezentacja gostynińskiego klubu żeglarskiego także brała w  nich udział.
W  miniony weekend 29-30 czerwca 2019 r. reprezentacja Klubu Żeglarskiego  „HALS” odwiedziła Gdańsk, a dokładnie ośrodek w Górkach Zachodnich,  gdzie wzięła udział w kolejnych regatach klasy Micro - Pantaenius Nord  Cup 2019.

W  minioną sobotę 13.07.2019 r. odbyły się 24-te Regaty Samorządowe w  Nowym Duninowie. Impreza ta to już tradycyjne spotkanie żeglarzy z  większości klubów płockiego okręgu żeglarskiego.REJS CYKLADY CZERWIEC 2019

Ponad  tysiąc uczestników, setki jachtów, kilkanaście klas regatowych to  bilans regat Volvo Gdynia Sailing Days 2019 - najbardziej elitarnej  imprezy regatowej w Polsce rozegranej w miniony weekend.


Długi czerwcowy weekend dla gostynińskich żeglarzy stał pod znakiem regat. Reprezentanci klubu wzięli udział aż w trzech imprezach regatowych. Najmłodsi żeglarze z klasy Optimist brali udział w międzyklubowym sparingu żeglarskim zorganizowanym prze Polski Związek Żeglarski we Włocławku w ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacji Żeglarskiej POLSAILING DAY.
Miniony weekend 22-23.09.2018 r. to czas kolejnego startu najmłodszych reprezentantów KŻ „HALS”w ogólnopolskich regatach klasy Optimist. Regaty zgromadziły prawie 50 uczestników i odbyły się na przystani klubu żeglarskiego ze Żnina.

Miesiąc wrzesień dla regatowej reprezentacji Klubu HALS to okres intensywnych treningów oraz udziału w kilku ogólnopolskich zawodach. W minioną sobotę i niedzielę (8-9.09.2108r.) najmłodsi adepci żeglarstwa uczestniczyli w regatach grupy B Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist we Włocławku.

Na przełomie lipca i sierpnia 2018r. Klub Żeglarski "Hals" realizował współfinansowany przez Samorząd Województwa Mazowieckiego projekt pod nazwą "Szlakiem dawnych przystani żeglugi parowej na Wiśle". Celem projektu było zapoznanie działaczy organizacji pozarządowych z terenu północnego Mazowsza z walorami turystycznymi i rekreacyjnymi Wisły.
W dniu 28.07.2018 reprezentacja najmłodszych członków gostynińskiego Klubu Żeglarskiego HALS wzięła udział w kolejnych regatach klasy OPTIMIST. Tym razem były to regaty rangi miedzy okręgowej klubów z regionu łódzkiego, włocławskiego i płockiego.
W weekend 14-15.07.2018 r. reprezentacja najmłodszych członków Klubu Żeglarskiego „HALS” (8-10 lat), wzięła udział w swych pierwszych w życiu ogólnopolskich regatach. Zawody odbyły się w klasie Optimist - najmniejszym jachcie regatowym na świecie.

W okresie od kwietnia do lipca 2018 roku Klub Żeglarski „HALS” realizował projekt współfinansowany przez samorząd Województwa Mazowieckiego pod nazwą: "Aktywnie pod Żaglami". Projekt miał na celu popularyzację żeglarstwa wśród młodzieży naszego regionu.
W dniu 9 czerwca 2018 roku na przystani klubu w Nowym Duninowie nastąpiła uroczysta inauguracja sezonu żeglarskiego 2018 roku. To już dziewiętnasty sezon działalności klubu oraz trzeci, szkółki żeglarskiej jaką prowadzimy dla najmłodszych dzieci.PIKNIK ŻEGLARSKI 2018
W dniu 1 czerwca 2018 r. nasz klub we współpracy z Urzędem Miasta Gostynina zorganizował piknik żeglarski. Miejscem imprezy było jezioro Bratoszewo w Gostyninie. Duża ilość atrakcji oraz piękna pogoda zgromadziła wiele dzieci. Członkowie klubu zorganizowali dla chętnych gry sprawnościowe i zręcznościowe o tematyce żeglarskiej oraz mini rejsy żaglówkami po jeziorze.  

Sezon Żeglarski 2017 roku to czas obfitujący w wiele ciekawych imprez i wyjazdów. Już w miesiącu lutym aby zbytnio nie wyjść z przyzwyczajeń żeglarskich grupa członków klubu wybrała się na tygodniowy rejs po Oceanie Atlantyckim - wokół wysp Kanaryjskich.W dniach 5 - 8.10.2017 r. wybraliśmy się na od kilku lat planowany rejs, na wyspę Bornholm.
Tym razem trafiliśmy w oko pogodowe i w pełnym słońcu przy wietrze 5-6 w skali Beauforta pożeglowaliśmy z Darłówka do Nexo.W dniu 23.09.2017 najmłodsi członkowie Gostynińskiego Klubu Żeglarskiego HALS wzięli udział w regatach organizowanych przez nasz Klub.W dniu 09.09.2017 najmłodsi członkowie Gostynińskiego Klubu Żeglarskiego HALS wzięli udział w ogólnopolskich regatach Klubu Żeglarskiego Petrochemia w Płocku. Regaty rozegrano w dwóch klasach MICRO i OPTIMIST.

OTWARCIE SEZONU 2017

W dniu 10.06.2017 na klubowej przystani imienia Marcelego Szymczaka w Nowym Duninowie odbyło się XVIII otwarcie sezonu Klubu Żeglarskiego HALS.

Sezon Żeglarski jak corocznie zaczęliśmy od prac przygotowawczych na przystani oraz przy naszych jachtach. Duze zaangażowanie klubowiczów pozwoliło na szybkie wykonanie zaplanowanych prac i już w koncówce kwietnia pierwsze jachty - dwie klubowe Sasanki stanęły na wodzie.


Tradycyjny klubowy rejs po wodach Adriatyku odbył się w 2015 roku w czwartym tygodniu września. Tym razem marzenia związane z przeżyciem niesamowitej przygody zaprowadziły nas do północnej Dalmacji, gdzie w miejscowości Sukosan wyczarterowaliśmy jachty.

To były piękne dni – chciałoby się powtórzyć za słowami piosenki. Wyobraźcie sobie taki czas i scenerię: pierwsze pięć dni lipca, czyli początek lata, gorąca upalna pogoda i przepiękne, czasami dzikie krajobrazy Mazur, Podlasia i Mazowsza.

Kontynuując klubową tradycję eksploracji pięknych polskich rzek i kanałów w dniach 04-06 czerwca 2015 odbyliśmy spływ fragmentem Wielkiej Pętli Wielkopolskiej. Na miejsce startu wybraliśmy przystań LOK w Kruszwicy. Pięknie usytuowana baza nad jeziorem Gopło w połączeniu ze słoneczną pogodą zrobiły na nas niezapomniane wrażenie.
Choć w planach mieliśmy spływ w kierunku południowym postanowiliśmy odbyć rundę wokół „Mysiej wieży”, gdzie jak legenda mówi myszy zjadły Króla Popiela. Popłynęliśmy aż do północnych granic miasta bacznie obserwując życie nad wodą.


Na Mazury, Mazury, Mazury,
Popływamy tą łajbą z tektury,
Na Mazury, gdzie wiatr zimny wieje,
Gdzie są ryby i grzyby, i knieje.
Tam, gdzie fale nas bujają,
Gdzie się ludzie opalają,
Wschody słońca piękne są
I komary ……Okazuje się, iż motto jakie zamieściliśmy na głównej stronie mówiące iż „żeglowanie jest koniecznością” w tym roku ujawniło niezwykle wcześnie.Mając na myśli popularyzację idei żeglarstwa po Wiśle oraz pokazanie uroków tej pięknej rzeki nasz klub przygotował, a następnie wdrożył do realizacji projekt turystyczno – rekreacyjnych rejsów dla dzieci ze świetlic środowiskowych z terenu Płocka.


Po opłynięciu no… prawie wszystkich zakamarków Adriatyku kierunek naszych zainteresowań zwrócił się na Grecję i otaczające je morza. Jako cel pierwszej wyprawy obraliśmy sobie antyczne Cyklady.

Po ponad dwu miesiącach szkolenia, które tradycyjnie odbywało się w weekendy, nasi „kursanci” przystąpili w dniu 30 sierpnia do egzaminu na stopień żeglarza jachtowego.

Letnie rejsy po Zalewie Włocławskim to już tradycja naszego klubu. W tegoroczną wyprawę wyruszyła flotylla złożona z trzech jachtów.
Na czele płynęła nasza flagowa jednostka „Dezeta Marcela”, za nią szkoleniowy Mors 720 i armatorska Sasanka 660.
Tegoroczny sezon żeglarski rozpoczęliśmy majówkowym spływem na trasie: Zalew Zegrzyński – Kanał Żerański – Warszawa – Czerwińsk – Płock – Duninów. Dla członków naszego klubu był to prawdziwie dziewiczy rejs.

W niedzielne popołudnie 15 czerwca wzięliśmy udział w imprezie pod nazwą „Płock na Fali”, której celem jest popularyzacja walorów turystycznych i sportowych rzeki Wisły.

Większość odwiedzających wodospady Krka, by dostać się na teren Parku Narodowego, korzysta z tras lądowych. My postanowiliśmy dotrzeć tam drogą wodną.

17 maja 2014 pogoda straszna, silny wiatr, przelotny deszcz, zimno, wszystko wskazuje, iż tegoroczne otwarcie sezonu będzie jedynie spotkaniem kilku zapaleńców niezważających na okoliczności.

W dniu 5 kwietnia 2014 członkowie naszego klubu odwiedzili Stadion Narodowy w Warszawie na którym zorganizowano tegoroczne targi żeglarskie Wiatr i Woda. Sceneria stadionu na wszystkich zrobiła niesamowite wrażenie.

Piękna sobotnia (08.03.14) pogoda umożliwiła nam rozpoczęcie prac porządkowo remontowych na przystani. Oczywiście nie mogło zabraknąć także części rekreacyjnej spotkania, w ramach której odpaliliśmy pierwsze w tym roku ognisko i upiekliśmy pyszne kiełbaski.

I BAL-ik ŻEGLARZA
Po raz pierwszy nasz Klub podjął inicjatywę organizacji imprezy tanecznej integrującej środowisko żeglarzy zgromadzonych wokół klubu.
Jak się okazało w dniu 08 02 2014 na balu, a dokładnie mówiąc na baliku bawiło się ponad trzydzieści osób w wieku od 20-tu do 70-ciu lat reprezentujących bardzo różne zawody i grupy społeczne. Bal po raz kolejny pokazał wielką siłę żeglarstwa, które potrafi wokół swych przepięknych idei zgromadzić wiele osobowości.W piątek 13 września 2013 roku około godziny 19:00 siedemnastu uczestników wyprawy rozpoczęło 1250-cio kilometrową podróż na rejs ze Słowenii do Wenecji.
W dniach 16-18 sierpnia 2013 roku członkowie Klubu Żeglarskiego HALS wzięli udział w rejsie po zalewie Włocławskim. Osiemnastu uczestników na trzech jachtach (Sportinie, Morsie i Dezecie) odwiedziło porty w Dobiegniewie, Zarzeczewie i Włocławku.

„UTĘSKNIONE WODOWANIE”
W dniu 17 sierpnia 2013 roku po czterech latach oczekiwania oraz tegorocznego remontu doszło do zwodowania klubowego jachtu dwumasztowego DZ-ty. Znów klubowicze mogą cieszyć się swoim jachtem flagowym. DZ-ta już po niespełna dwóch godzinach od zanurzenia się w wodach portu w Nowym Duninowie, odbyła swój pierwszy rejs. Jacht pod pełnymi żaglami i z pełną obsadą odbył rejs do zaprzyjaźnionej Mariny Murzynowo.
Piękna słoneczna i wietrzna pogoda dopełniła całokształt szczęścia, z nawiązką wynagradzając trud i czas poświęcony na przygotowanie jachtu.


W ramach szkolenia żeglarskiego oraz turystyki, kilkanaście osób z Klubu Żeglarskiego HALS w dniach 02-08.06.2013r. uczestniczyło w bałtyckim rejsie na żaglowcu „Kapitan Głowacki”.OTWARCIE SEZONU ŻEGLARSKIEGO 2013
W dniu 18 maja 2013 roku na terenie przystani wodnej w Nowym Duninowie odbyło się uroczyste „Otwarcie Sezonu Żeglarskiego Klubu Hals”.
Tegoroczna inauguracja to już czternaste rozpoczęcie sezonu w historii klubu w tym siódme na terenie przystani w Nowym Duninowie. Kilkudziesięciu członków i sympatyków żeglarstwa przybyło na tradycyjne spotkanie w ramach którego dokonano uroczystego uciągnięcia bandery PZŻ, wręczono kilku zeszłorocznym kursantom zdobyte patenty żeglarskie oraz spędzono wiele miłych chwil przy akompaniamencie szant. Opowieści o niezapomnianych przygodach żeglarskich oraz snucie ambitnych planów na nadchodzący sezon to najczęstsze tematy niekończących się rozmów i deklaracji.
W dniach 22-29 09 2012 roku odbył się kolejny rejs po morzu Adriatyckim. Dwa ponad czternastometrowe jachty i szesnaście osób załogi dzięki swej ambicji pokonało rekordowo długą trasę od Splitu poprzez Milną aż do Dubrownika i z powrotem przez Prozurska Lukę na wyspie Mljet, Korczulę i Hwar, znów do Splitu.
W niespełna dwa tygodnie po bardzo udanym klubowym rejsie do Włocławka odbyła się kolejna zaplanowana przez nas impreza – spływ kajakowy po Skrwie Prawej.. Co prawda Sikórz, miejsce rozpoczęcia eskapady, powitał nas chmurami, ale wkrótce niebo zaczęło się przejaśniać.

Z inicjatywy członków, Zarząd Klubu podjął decyzję o rozpoczęciu cyklu rejsów po wodach zalewu Włocławskiego. Rejsy będą odbywać się corocznie na przełomie lipca i sierpnia. Celem inicjatywy jest działanie pod hasłem „Cudze chwalicie swego nie znacie”, propagujące unikalne warunki przyrodniczo-żeglarskie zalewu.
W dniu 26 maja o godzinie 1000 nastąpiło uroczyste poniesienie bandery, tym samym sezon żeglarski 2012 w Klubie HALS został oficjalnie otwarty. Na przystani w Nowym Duninowie spotkali się członkowie Klubu, zaproszeni goście, przedstawiciele władz lokalnych oraz sponsorzy załogi regatowej Klubu.

W tegorocznym długim weekendzie majowym, od soboty do czwartku, odbył się kolejny klubowy rejs. Dwa luksusowe jachty TES 32 w połączeniu ze znakomitą, słoneczną pogodą robiły nieodparte wrażenie, iż rejs ten odbywa się w Chorwacji.


PRACE INŻYNIERSKIE NA PRZYSTANI
Wiosną 2012 roku na przystani postanowiliśmy wykonać prace inżynierskie zapobiegające corocznemu zalewaniu naszego terenu.
Prace te objęły wykonanie swego rodzaju drenażu usytuowanego w miejscu rowu odwadniającego. Rowu dawno nieistniejącego, a przez nas reaktywowanego. Prace z uwagi koszty, oczywiście wykonaliśmy naszymi siłami społecznymi, oczywiście przy niezłej zabawie i ogromnej integracji. Uważamy, że tym sposobem osiągniemy jeszcze wiele wspaniałych sukcesów.

ZAKOŃCZENIE SEZONU ŻEGLARSKIEGO 2011
W dniu 08 10 2011 roku odbyło się oficjalne zakończenie sezonu żeglarskiego 2011 roku.
W ramach spotkania przeprowadzono egzamin na stopień Żeglarza Jachtowego, podsumowano sezon regatowy reprezentacji Klubu oraz uczczono odejście na wieczną wachtę komandora klubu.

W dniach 17-24 września 2011 roku po raz kolejny członkowie Klubu HALS wraz z przyjaciółmi i sympatykami żeglarstwa wzięli udział w rejsie żeglarskim po wodach Adriatyku.

W dniu 28 maja 2011 roku na terenie przystani naszego klubu w Nowym Duninowie nastąpiło oficjalne otwarcie sezonu żeglarskiego.
Na uroczystość przybyło wielu gości, począwszy od członków klubu, przedstawicieli sponsorów i władz lokalnych, seniorów żeglarstwa kończąc na przyszłych adeptach żeglarstwa.

TARGI BOATSHOW 2010
Wydawałoby się, że żeglarstwo to taka dyscyplina sportu jak każda inna, skomercjalizowana i populistyczna; jednak nie. Wchodząc na teren tegorocznych targów żeglarskich w Poznaniu każdemu prawdziwemu żeglarzowi rzucała się w oczy piękna, lśniąca łódź żaglowo-wiosłowa DeZeta. Ta kultowa jednostka to przysłowiowy rodzynek na szlakach żeglarskich. To jacht dla prawdziwych koneserów, pasjonatów jednym słowem prawdziwych żeglarzy. Tylko ten kto choć raz spróbował żeglugi DeZetą zrozumie zapał, konsekwencje i poświecenie kolegów ze Świdnika, którzy wielkim wysiłkiem odrestaurowali skazany na zniszczenie jacht. Nie kryjąc podziwu, a zarazem zazdrości, szczerze gratulujemy.

SUPER LATO W PEŁNEJ JESIENI
Wzorem lat poprzednich klub nasz na zakończenie sezonu żeglarskiego zorganizował na wodach Zatoki Gdańskiej dla swoich członków oraz nowych adeptów, weekendowy rejs żeglarski. Słoneczna pogoda, umiarkowany wiatr oraz wspaniała atmosfera to nieodłączne elementu całej wyprawy. W ciągu trzech dni 15-17 października 2010 roku na trasie Puck – Hel – Gdańsk - Puck, trzynaście osób na dwóch jachtach Alf i Sztorman ćwiczyło swoje umiejętności nawigacyjne pokonując dwukrotnie słynną „Głębinkę” bez najmniejszych trudności.

POŻEGNANIE LATA
W dniu 26 września 2010 r. reprezentacja naszego klubu w trakcie miejskiej imprezy prezentowała swoje osiągnięcia zachęcając wszystkich przechodniów do rozwijania swych zainteresowań w kierunku sportów wodnych.

W dniu 02.10.2010 na terenie Mariny Murzynowo odbył się egzamin na Patent Żeglarza Jachtowego. Do egzaminu przystąpiło 10 osób biorących udział w weekendowym kursie żeglarskim organizowanym przez nasz klub w okresie lipiec — wrzesień bieżącego roku.


MAGAZYN SPORTÓW WODNYCH ŻAGLE
Pragniemy z niemałą satysfakcja poinformować wszystkich sympatyków żeglarstwa, iż redakcja Magazynu Sportów Wodnych ŻAGLE w miesiącu październiku 2010 roku umieściła na okładce wydawanego miesięcznika zdjęcie jachtu naszego klubu o nr rej POL 95 Jednostka ta to jacht klasy Micro, na którym nasi klubowicze w obecnym sezonie żeglarskim zdobyli drugie miejsce w Pucharze Polski Klasy Micro. Prezentowany jacht to nowa konstrukcja specjalnie zaprojektowana i wybudowana dla naszego klubu. Przedstawiane zdjęcie to pierwsze testowe pływania w ramach regat NordCup 2010 Na zdjęciu konstruktor Grzegorz Banaszczyk osobiście nadzorujący pierwsze próby regatowe jednostki.


OTWARCIE SEZONU 2010
W dniu 9 V 2010 r. o godz. 14:00 na terenie przystani w Nowym Duninowie odbyło się uroczyste otwarcie sezonu żeglarskiego.W dniach 26.06 – 01.07.2009 na wodach Morza Bałtyckiego odbył się drugi klubowy rejs na s/y Zawisza Czarny.Jak corocznie w sezonie żeglarskim 2008 Klub Hals zorganizował szkolenie na patent Żeglarza Jachtowego.
W sezonie 2008 w kursie takim wzięło udział szesnastu uczestników.
Zajęcia prowadzone były w systemie sobotnio-niedzielnym. Część zajęć odbywała się na jachcie dwumasztowym typu Dezeta.
W dniach 19 - 26.05.2007 roku odbył się na trasie Gdynia - Visby - Kalmar - Christianso - Gdynia rejs S/Y Zawisza Czarny, zorganizowany przez Klub Żeglarski HALS.
W rejsie wzięło udział 32 uczestników i 8 osób kadry, jednostką dowodził kapitan Wilhelm Okarmus.


REJS ZATOKĄ GDAŃSKĄ 2007
W dniu rozpoczęcia rejsu Gdańsk przywitał nas prawdziwie zimową pogodą.
Przerażająca biel lądu zmroziła krew u niejednego z nas, ale co tam, wszyscy byliśmy gotowi na żeglarskie extrim.
I tak zaczął się rejs kadrowiczów naszego klubu.
W dniach od 19 do 21 października 2007 roku przebyliśmy drogę Gdańsk — Gdynia — Hel — Gdańsk, pogoda na szczęście poprawiała się z godziny na godzinę.
Wspaniały jacht „Gwarek” i zgrana załoga okazały się atrybutem nie do pobicia.

OBÓZ ŻEGLARSKI 2007
W dniach 30.VII — 5.VIII.2007 r. w ramach statutowej działalności stowarzyszenia przeprowadzony został obóz żeglarski dla dzieci i młodzieży naszego regionu.
Kilkanaście młodych osób poznało tajniki sztuki żeglarskiej, spróbowało swych sił za sterem wcale niemałych jachtów.


KURS ŻEGLARSKI 2007
Jak corocznie w sezonie żeglarskim Klub Hals organizuje szkolenie na patent Żeglarza Jachtowego.
W sezonie 2007 w kursie takim wzięło szesnastu uczestników.
Zajęcia prowadzone były w systemie sobotnio-niedzielnym, po raz pierwszy zaproponowaliśmy uczestnikom szkolenie także na jachcie dwumasztowym.
Kurs zakończył się egzaminem państwowym - wszyscy kandydaci zaliczyli go z wynikiem pozytywnym.


©  2024 HALS     klub.hals@gmail.com
hals.org.pl - rejs szkoleniowy, indywidualne szkolenie żeglarskie, rejsy  żeglarskie, weekendowe rejsy żeglarskie, kurs żeglarski, weekendowy kurs  żeglarski, kurs na sternika motorowodnego i kurs motorowodny
Wróć do spisu treści